per fles bij 6 flessen,
8,50 per fles
De DOC Corvina Garda is onderverdeeld in subregio’s. De met corvina aangeplante wijngaarden van Maffei bevinden zich in het hoger gelegen ‘Caprino Veronese’, ten noordoosten van Bardolino. De Corvina krijgt een korte opvoeding op roestvrijstalen tanks. Hierdoor blijft het sappige fruit optimaal in de wijn behouden.
Lees verderDe DOC Corvina Garda is onderverdeeld in subregio’s. De met corvina aangeplante wijngaarden van Maffei bevinden zich in het hoger gelegen ‘Caprino Veronese’, ten noordoosten van Bardolino. De Corvina krijgt een korte opvoeding op roestvrijstalen tanks. Hierdoor blijft het sappige fruit optimaal in de wijn behouden.
Intens parfum, vol rood fruit als kersen en bosbessen. Elegante en frivole smaak met een goede structuur; de afdronk is zuiver en iets kruidig.
Nu tot 2025, 14-16°C
Deze wijn schittert bij de Italiaanse keuken. Denk aan rijk gevulde borrelplanken, met olijven en gerijpte hammen of zelfgemaakte foccacia met tomaten en verse rozemarijn. Ook niet te versmaden bij gegrilde lamskoteletten.
Veneto
Corvina Garda
Rode wijn
Krachtig rood
0.75l
13%
Corvina (blauw)
Het domein Palazzo Maffei ligt in het dorp Tregnano, niet ver van de stad Verona. Het wijnhuis bevindt zich op 400 meter hoogte, midden in de Illasivallei, een van de mooiste plekjes van het Valpolicella-gebied. Naast prachtige valpolicellawijnen bezit de familie Cottini ook wijngaarden elders in Veneto.
Veneto is altijd al één van de belangrijkste wijnregio’s in Italië geweest. Dat is nu nog steeds zo. Hier wordt de meeste wijn van Italië geproduceerd. Maar kwantiteit zegt niets over kwaliteit. Het is niet eenvoudig de echte toppers te vinden tussen het enorme aanbod van wijnen die onder de verschillende DOC’s vallen. Een groot deel van het meer recente succes van deze regio is te danken aan de ‘merkwijn’ Pinot Grigio. Ook de DOC Prosecco, vlak boven Venetië, is bekend. Van het gelijknamige druivenras worden zowel stille, licht mousserende als mousserende varianten gemaakt. Verder zijn er heerlijke witte wijnen van het plaatselijke ras garganega, zoals Soave, maar ook internationale druivenrassen als pinot grigio en rode wijnen van merlot, cabernet franc en cabernet-sauvignon doen het goed. Valpolicella heeft de regio de meeste faam bezorgd. Hier worden rode wijnen gemaakt van de lokale rassen corvina, molinara en rondinella volgens traditionele, inmiddels beroemde methodes. Amarone is een rijke, droge rode wijn gemaakt van halfgedroogde druiven. Voor de ripasso wordt de wijn opnieuw gegist op gedroogde druivenschillen om de wijn krachtiger en voller te maken.
Door je persoonlijke gegevens te verwijderen wordt de toegang tot je account verwijderd. Hierdoor kan je niet meer bij je bestelgeschiedenis en andere gegevens.