In de pers

Een uitstekende chardonnay, opgedoken uit een vergeten wijngaard

Door: Onno Kleyn | 28 mei 2026 | Verschenen in de Volkskrant

Wijnkenner Onno Kleyn proeft een pico bello chardonnay, die fraai tussen frisheid en dikte doorzeilt, geurt naar peer, appel, wat tropisch fruit zelfs. Alles valt precies op zijn plek.

- ‘Glas wit graag.’ - ‘Zeker. Sauvignon blanc, chardonnay?’

Onno Kleyn

Jarenlang koos ik in deze situatie sauvignon. Lekker fris, wellicht een beetje geurig, springerig genoeg om het etensbal te openen, zeker als je, zoals ik, het schuimwerk links laat liggen. De laatste tijd echter kies ik tot mijn eigen verbazing chardonnay. Alle wijn is beter geworden de laatste jaren, maar vaak ook frisser.


Was chardonnay nogal eens plat en vermoeiend, in een hopeloze poging het grote werk van de côte de beaune te imiteren, nu smaakt het allemaal sappig en aimabel. Een klinkend voorbeeld – een eind voorbij het domme glaasje open wijn in de doorsneehoreca – is de chardonnay van Kruger uit Zuid-Afrika met de titel The Forgotten Vineyards. Schat, heb jij mijn wijngaard ergens gezien? Ja, naast de afwasmachine!


Johan Kruger zoekt halfvergeten wijngaarden in koelere gebieden en contracteert de eigenaars om druiven te telen op zijn specificaties. Resultaat: pico bello chardonnay, zeilt fraai tussen frisheid en dikte door, geurt naar peer, appel, wat tropisch fruit zelfs, alles valt precies op zijn plek. O, de shiraz uit zo’n vergeten gaard is ook zo geslaagd. Knap!

2025 Forgotten Vineyards Sauvignon Blanc

2025 Forgotten Vineyards Sauvignon Blanc

Kruger Family Wines

0.75l

9.75 8 80

per fles

2025 Forgotten Vineyards Chenin blanc

2025 Forgotten Vineyards Chenin blanc

Kruger Family Wines

0.75l

8 95

per fles bij 6 flessen,
9.95 9.00 per fles

2024 Forgotten Vineyards Shiraz - Stellenbosch

2024 Forgotten Vineyards Shiraz - Stellenbosch

Kruger Family Wines

0.75l

8 80

per fles bij 6 flessen,
9.80 8.85 per fles