Door: Femke Pruis | 3 december 2025
Deze week riep PERSWIJN, in hun jaarlijkse Wijnconcours, onze Guilhem rouge van Moulin de Gassac uit tot de beste rode wijn onder een tientje.
Een prestatie waar we maar wat trots op zijn, zeker als je bedenkt dat dit de categorie is waarin de meeste flessen worden ingezonden. Wie deze cuvée van de makers van het iconische Mas de Damuas Gassac al kent, weet dat dit qua prijskwaliteit een van de beste rode wijnen uit ons assortiment is. Maar mocht u nog niet eerder kennis hebben gemaakt met deze kruidige, sappige Zuid-Franse plezierwijn, dan is dit een mooie aanleiding. Voor de prijs hoeft u het in ieder geval niet te laten: die is na al die jaren nog even bescheiden. En omdat Guilhem ook nog eens een van onze kerstwijnen is, betaalt u nu bij een doos van 6 flessen geen €8,10 maar slechts €7,30 per fles.
Een tweede plek met een gouden randje
Of het wel klopte dat we onze Almodí petit white hadden ingestuurd in de categorie ‘wit 10-15 euro’, vroeg PERSWIJN ons. We vroegen er toch slechts €9,90 voor?! Oeps! En met onze feestelijke decemberkorting komt deze assemblage van garnacha blanca, macabeo en chardonnay zelfs nóg scherper uit. Toch eindigde hij glansrijk als tweede in die hogere prijscategorie. “Een groot compliment voor de wijn”, aldus PERSWIJN, dat bovendien schrijft dat hij “ver boven zijn gewicht bokst.” U snapt: we bevelen hem nu met nóg meer plezier aan als de ideale witte wijn voor uw decemberfeestjes, kerstborrels en diners.
Wij werden de afgelopen dagen overrompeld door de enorme vraag naar de 2023 Guilhem Rouge en 2024 Almodí petit white. Dat resulteerde dan ook dat beide oogstjaren helaas uitverkocht raakten. Maar niet getreurd, gelukkig was het nieuwe oogstjaar van Altavins al naar ons onderweg en is deze vanaf nu direct te bestellen én te laten bezorgen. Het nieuwe oogstjaar van Guilhem Rouge verwachten wij in januari 2026. U kunt de wijn wel alvast eenvoudig via onze website reserveren.
Tot slot kunnen wij wel alvast een ding verklappen: de nieuwe oogstjaren zijn weer even goed als voorgaande oogstjaren!
0.75l
“Rijp en zacht, om ongecompliceerd van te genieten.”
per fles bij 6 flessen, 8.25 7.70 per fles
0.75l
“Een heerlijk smaakvolle, opwekkende wijn die ver boven zijn gewicht bokst.”
per fles bij 6 flessen, 9.90 9.25 per fles
0.75l
per fles
bij 6
flessen,
17.10
15.95
per fles
0.75l
per fles
bij 6
flessen,
26.95
24.95
per fles
De Forgotten Vineyards Chardonnay van Johan Kruger biedt ontzettend veel wijn voor zijn geld. Dat proefde ook PERSWIJN, die Johans oogst uit 2024 bekroonde in hun jaarlijkse wijnconcours. Maar zoals dat gaat met hele lekkere wijnen, die verkopen op een gegeven moment uit. Gelukkig kwam nét op tijd jaargang ’25 bij ons binnen. En we kunnen de fans geruststellen: hij is weer even goed als ieder jaar!
0.75l
“De wijnen van Johan zijn eigenlijk altijd raak, onafhankelijk van druif of prijsklasse. Zijn chardonnay is mooi sappig, rijp en mollig.”
per fles bij 6 flessen, 9.95 9.25 per fles