Alle blogs

Ambachtelijk, puur én een spannend randje: St Ruben Le Jongleur

Door Femke Pruis, 9 oktober 2026

We waren helemaal niet op zoek, maar juist op dat soort momenten vind je de mooiste dingen. Of wijnen, in ons geval. We hebben er namelijk weer een gevonden, een echte Okhuysenwijn: Le Jongleur van wijndomein St Ruben.

Le Jongleur is een wijn die je meeneemt op avontuur. Vol, kruidig rood uit de Provence. Gemaakt in ambachtelijke stijl, prachtig puur en met een spannend rauw randje. Natuurlijk, zonder dat het natuurwijn is. Biologisch, maar zonder het BIO-label, want zijn maker, de Nederlandse Thijs Struben, is geen wijnboer die zich in een hokje laat stoppen. En het belangrijkste: deze wijn is nog helemaal onontdekt. Totdat u hem straks geproefd heeft natuurlijk. En daarom bieden we u nu de kans om in te schrijven op de voorverkoop van deze bijzondere - want eerste - cuvée van St Ruben. Le Jongleur 2025 is in beperkte oplage beschikbaar, dus op=op. 

2025 Le Jongleur

2025 Le Jongleur

"Rode provence in ambachtelijke stijl, prachtig puur en met een spannend rauw randje"

St Ruben


16 75

per fles bij 6 flessen, 19.10 per fles

Over Thijs Struben en St Ruben
Hoewel wij Thijs pas dit jaar “ontdekten”, is hij alles behalve een nieuwkomer. Hij maakt namelijk al 20 jaar hele goede wijn, onder andere in Bergerac, Bordeaux, Cahors en de Provence. Maar dat was altijd voor anderen, nooit voor zichzelf. Totdat hij een aantal jaar geleden door een bevriende sommelier werd voorgesteld aan wijnmaker Gérard Delus uit Trans-en-Provence. Delus is als pionier op het gebied van natuurlijk wijnmaken een grootheid in de Provence. Zo plantte hij al heel vroeg allerlei druivenrassen door elkaar heen in zijn wijngaard, om de stokken weerbaarder te maken tegen ziekten en schimmels. Delus stond op het punt om met pensioen te gaan en zocht een opvolger voor zijn domein. Iemand die zijn visie over ecologisch verantwoord wijnmaken deelde, aan wie hij zijn bijna vijftig jaar lang vertroetelde wijnstokken met een gerust hart kon overdragen. In Thijs vond hij een gedroomde opvolger. De oogst van 2025 hebben Gérard en Thijs nog samen gedaan, maar vanaf 2026 gaat Thijs op eigen houtje verder.

“Ik heb altijd biologisch gewerkt. Ik zou niet eens weten hoe het anders moet!”

Thijs Struben

Het domein beslaat 3,5 hectare aan wijngaarden tussen Les gorges du Verdon en de Middellandse Zee en heeft een grote diversiteit aan druivenrassen. Voor wit staat er onder andere chenin blanc, chardonnay, viognier, sauvignac, clairette, ugni blanc, rolle en een klein beetje rousanne aangeplant. Voor rood syrah, mourvèdre, cinsault en merlot. Over zijn werkwijze vertelt Thijs: “Ik heb altijd biologisch gewerkt bij andere domeinen en ik zou niet eens weten hoe het anders moet. Ik heb geen biologisch label; voor 3,5 hectare vind ik dat niet nodig. Ook werk ik bewust buiten de AOC Provence. Zo ben ik vrij in de keuze van druivenrassen en de manier waarop ik mijn wijnen maak. St Ruben is een kleinschalig eenmansbedrijf zonder ingehuurde krachten of externe wijnconsultants. Het enige wat ik gebruik is de 45 jaar solide ervaring van Gérard.”

 

Je Jongleur
Le Jongleur 2025 is de allereerste wijn die Thijs Struben uitbrengt onder zijn eigen domeinnaam. St Ruben is naast een verwijzing naar zijn eigen naam, ook een knipoog naar de vele domeinnamen in de Provence die met ‘Saint’ beginnen. Over de naam van zijn eerste cuvée ‘Le Jongleur’ vertelt Thijs zelf: “Een wijndomein beginnen en je eigen wijn maken is een kwestie van alle ballen in de lucht houden en hopen dat ze niet allemaal tegelijkertijd naar beneden komen. Soms valt er toch eentje: een beslissing die duurder uitpakt, een wijn die anders wordt dan je dacht. En toch ga je door, want na al dat proberen, experimenteren en oefenen volgt uiteindelijk het succes. Mijn eerste cuvée was zo’n jongleermoment. Gemaakt terwijl alles bewoog, het evenwicht gevonden, en toen, met een glimlach, de wijn in de fles.”

“Ik hoef niet per se de beste van de streek te zijn. Ik wil vooral wijnen maken die ik zelf zo spannend mogelijk vind, en daar elke keer iets beter in worden.”

Thijs Struben

De wijnen worden naar verwachting begin november uitgeleverd. De aanbiedingsprijs is geldig zolang de voorraad strekt en uiterlijk tot zondag 25 oktober 2026.

Alle wijnen

Benieuwd naar ons wijnaanbod?

Ontdek meer